nedeľa 23. apríla 2017

Ako nosia zvieratká veľké baby?

Ak poznáte moment, keď oproti vám sedí žena, ktorá má na tričku obrázok, či nápis a váš mozog vás neustále núti pozerať sa jej na prsia a pomedzi zhyby na látke lúštiť o čo ide, tak pochopíte, ako som sa cítila na pracovnom mítingu ako prišelec do cudzieho kolektívu. Ak by som bola muž, bola by som len kvôli komunikačnej schopnosti tohto trička odsúdená za chlipníka

To tričko ma natoľko zožieralo, že som si tému tričiek ako spôsob brandingu privolala a to bol len krok k tomu, aby sme rozvírili debatu o rozdieloch medzi infantilným a „dospeláckym“ tričkom.

Tí, čo ma poznajú vedia, že nemám rada nedopovedané a nevysvetlené veci, pretože nie odmietať, ale objasňovať je úlohou môjho povolania. A preto dokončím začaté tu a odpoviem na otázku, aký je rozdiel medzi infantilným a „dospeláckym“ tričkom.

Každý kus oblečenia má svoje miesto, kam s ním vyjsť na svetlo sveta. To je prípad tričiek s infantilnými obrázkami, či nápismi, ktoré po prekročení 10. roku života nehrajú pre ale proti funkčnosti vášho šatníka. Vychádzajme z faktu, že minimálne 70 % času dňa trávime v prostredí, kde sa pohybujú dospelí ľudia, z čoho vyplýva, že všetky komunikačné nástroje prispôsobujeme vyjadrovaniu dospelých ľudí. Negagoceme, nebľaboceme a nehádžeme sa o zem za účelom dosiahnutia svojho cieľa. Oblečenie ako nástroj neverbálnej komunikácie používame úplne rovnako. „Infantilné“ oblečenie na mieste, kde sa pohybujú dospelí ľudia bude preto pôsobiť prinajmenšom zvláštne a v závislosti od stupňa formálnosti vzťahov nevhodne.
   
Ak máte radi zvieratká, existuje niekoľko možností, ako k nim prejaviť vašu lásku aj v šatníku dospelého človeka. V súčasnej sezóne S/S 2017 je fauna obrovským trendom!
  • vymeňte detské kreslené postavičky za umeleckú ilustráciu alebo realistickú potlač

Stella McCartney

  • využite silu detailu prostredníctvom doplnkov – takto ušetríte, pretože kúpite jedno biele bavlnené tričko na množstvo príležitostí a zmeníte jeho štylistiku brošňami či aktuálne modernými odznakmi

Minka

  • mačky sú šelmy z čelade Felidae a leopardí, tigrí alebo gepardí print s citlivým dávkovaním rozpovie príbeh lásky dospelej ženy k tomuto zvieraciemu druhu


boohoo.com

Výzva: ak nedokážete rozlíšiť infantilný a dospelácky kúsok, skúste ho vložiť do formálneho outfitu, z ktorého potrebujete spraviť biznis casual outfit. 

Očakávam vás v komentároch a pozdravujem Lenku!;)

autor: Ľubica